چتر ایران روسیه تحریم ها دولت ترامپ دونالد ترامپ

چتر: ایران روسیه تحریم ها دولت ترامپ دونالد ترامپ ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار حوادث مرد الکلی و معتاد، همسر و ۲ دخترش را به آتش کشید

سحرگاه دوشنبه 16 مهر ساکنان منطقه‌ای در کلارآباد- شهرستان تنکابن- با دیدن شعله‌های سرکش آتش که از خانه‌ای ویلایی زبانه می‌کشید با آتش‌نشانی و اورژانس تماس گرفتن

مرد الکلی و معتاد، همسر و ۲ دخترش را به آتش کشید

عبارات مهم : ایران

سحرگاه دوشنبه 16 مهر ساکنان منطقه ای در کلارآباد- شهرستان تنکابن- با دیدن شعله های سرکش آتش که از منزل ای ویلایی زبانه می کشید با آتش نشانی و اورژانس تماس گرفتند.

ایران نوشت: شدت و حرارت آتش به قدری بود که کسی امکان ورود به ساختمان را نداشت ولی اهالی محل تا رسیدن نیروهای امدادی نمی توانستند آرام بمانند. آنها شیشه یکی از پنجره ها را شکستند تا شاید راهی جهت نجات ساکنان منزل پیدا کنند.

با رسیدن گروه های امدادی و آتش نشانی، آخر حریق مهیب مهار و پیکرهای نیمه سوخته دو دختر خانواده و مادر و پدرشان از میان ویرانه ها بیرون کشیده شد. فرهاد-مرد خانواده- که با ریختن بنزین روی خودش بیش از 90 درصد سوخته بود بعد از یک روز در بیمارستان طالقانی شهرستان چالوس جان باخت.اما همسرش با 50 درصد، فاطمه 10 ساله با 75 درصد سوختگی و زینب 16 ساله با 12 درصد سوختگی عمیق جهت درمان به بیمارستان سوانح و سوختگی ساری انتقال یافتند.

مرد الکلی و معتاد، همسر و ۲ دخترش را به آتش کشید

مشکلات خانوادگی زمینه ساز یک فاجعه

ذکریا اشکپور، سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران در این باره به «ایران» گفت: «پس از معاینات پزشکی تیم اعزامی، سوختگی مرد و زن مصدوم بسیارشدید گزارش شد. ابتدا مصدومان به بیمارستان طالقانی شهرستان چالوس انتقال یافته شدند. ولی به علت شدت سوختگی ها مرد خانواده جان سپرد. سه عضو دیگر که مادر و دو دختر هستند جهت درمان به بیمارستان سوانح و سوختگی ساری انتقال یافته شدند.»سرگرد حامد ابراهیمی، فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد نیز راجع به انگیزه این واقعه تلخ گفت: «بررسی های مقدماتی نشان می دهد مرد خانواده جهت ترساندن همسر و دخترانش به علت پرسشها خانوادگی این آتش سوزی را به راه انداخته که باعث بروز فاجعه شده است است.»

سحرگاه دوشنبه 16 مهر ساکنان منطقه‌ای در کلارآباد- شهرستان تنکابن- با دیدن شعله‌های سرکش آتش که از خانه‌ای ویلایی زبانه می‌کشید با آتش‌نشانی و اورژانس تماس گرفتن

روایت تلخ ماجرا از زبان دختر بزرگ

«زینب» 16 ساله، دختر بزرگ خانواده هست. او که با فرار بموقع از اتاقش نسبت به مادر و خواهر کوچکترش آسیب کمتری دیده است روی تخت بیمارستان و با دست ها و بدن بانداژ شده است در گفت و گو با خبرنگار حوادث «ایران» به روایت آن صبح شوم پرداخت. «زینب» در حالی که با یادآوری آن لحظات وهم انگیز بغض گلویش شکسته و اشک هایش سرازیرشده بود، با هق هق گریه هایش گفت: «نیمه شب بود که با شنیدن فریاد های پدر و مادرم از خواب پریدم. آنها مدتی بود که با هم اختلاف داشتند. دیگر شنیدن این صداها برایمان عادی شده است بود. فکر می کنم ساعت حدود 4 صبح بود. هنگامی که سر و صداها کمی فروکش کرد همه خوابیدیم. نمی دانم چند ساعت گذشته بود که با گرمای شدید و دودی که وارد اتاق شده است بود از خواب پریدم. تمام منزل مان در میان شعله های آتش و دود بود. جهت فرار از شعله های آتش، خودم را به اتاق دیگری رساندم.

نمی توانستم نفس بکشم. کنار پنجره رفتم تا با باز کردن آن هوای تازه وارد اتاق شود ولی نتوانستم. خودم را به کنج دیوار کشاندم و در آنجا کز کردم. حتی توان فریاد زدن و جیغ کشیدن هم نداشتم. بی هوش شدم. هنگامی که به هوش آمدم که امداد گران و همسایه ها بالای سرم بودند.

مرد الکلی و معتاد، همسر و ۲ دخترش را به آتش کشید

فکر می کنم آنها با شکستن در و پنجره وارد منزل شده است بودند.» دختر نوجوان ادامه داد: «پدرم بنا بود. با اینکه کار می کرد و پول داشت ولی به ما خرجی نمی داد و زیربار هزینه های زندگی نمی رفت. هر وقت صحبت پول می شد، می گفت ندارم. جهت همین مادرم در منزل های مردم کار می کرد. من الان 16سال دارم و از هنگامی که یادم می آید پدر و مادرم با هم اختلاف داشتند.

پدرم بعضی وقت ها مواد مخدر ومشروبات الکلی هم مصرف می کرد. ما در کلارآباد در یک منزل ویلایی مستأجر بودیم. دو خواهر هستیم. فاطمه خواهر کوچکم 10ساله است که می گویند 70درصد سوختگی دارد. مادرم هم حالش خوب نیست.»

سحرگاه دوشنبه 16 مهر ساکنان منطقه‌ای در کلارآباد- شهرستان تنکابن- با دیدن شعله‌های سرکش آتش که از خانه‌ای ویلایی زبانه می‌کشید با آتش‌نشانی و اورژانس تماس گرفتن

خواهر و دامادمان اختلاف های زیادی داشتند

دایی زینب و فاطمه که در بیمارستان حضورداشت، به خبرنگار «ایران» گفت: «خواهر و دامادمان از قدیم اختلاف داشتند. حتی یک بار کارشان به طلاق کشیده شد که با کدخدامنشی از طلاق منصرف شدند. آن طور که خواهرزاده ام می گوید شب اتفاق پدر و مادرش درگیری لفظی پیدا می کنند و خواهرم که بیرون نیز کار می کرد به همسرش گفته که اگر مانع فعالیتش شود طلاق خواهد گرفت. داماد ما هم ترساندن کرده در این صورت همه خانواده را با هم می سوزاند.

او هر لحظه از این تهدیدها می کرد ولی اتفاقی نمی افتاد، به همین خاطر این بار هم خواهرم حرفش را جدی نگرفته بود. ولی گویا فرهاد-داماد- بعد از خوابیدن همسر و فرزندانش بنزین باک موتورش را در ظرفی خالی کرده و به داخل منزل برگشته هست. او درها را قفل کرده و سپس بنزین را روی خودش ریخته است و با یک جرقه فندک، آتش گرفته هست. چون او نزدیک بخاری بود بنزین به بخاری هم رسیده و باعث انفجار آن و سوختن منزل شده است است.»

مرد الکلی و معتاد، همسر و ۲ دخترش را به آتش کشید

وی افزود: «دامادمان در آخرین لحظات قبل از مرگش می گفت که تصور نمی کرده آتش سوزی اینقدر شدید باشد. او فقط با این کار قصد داشته تا خواهرم را بترساند ولی این فاجعه رخ داده هست. از طرفی چون کلید در ورودی دست فرهاد بود هیچ کس نمی توانست از اتاق خارج شود که آخر خواهرم با گرفتن کلید از او از ورودی اول خارج شده است بود و همسایه کناری نیز با شکستن در عقبی دو دختر او را بیرون کشیده بود.»

مرد خانواده سابقه مصرف مواد و الکل داشت

یکی از پزشکان بیمارستان نیز راجع به آخرین اوضاع مصدومان اتفاق گفت: «زینب دختر بزرگ خانواده با 12درصد سوختگی کمترین ضرب دیدگی را دارد. »

این دکتر ادامه داد: «وقتی از دخترش در مورد اختلال رفتاری پدرش پرسیدیم، گفت او عصبی بوده و سابقه مصرف تریاک و الکل را داشته هست. همچنین از لحن صحبت های زینب مشخص است او در یک محیط پرتنش بزرگ شده است هست. درصد سوختگی او کم ولی خیلی عمیق است و راه های تنفسی اش درگیر شده است هست. او در وقت اتفاق در یکی از اتاق های دربسته بوده که با تأخیر وی را پیدا کردند. بقیه اعضای این خانواده دچارسوختگی شدید هستند.»

واژه های کلیدی: ایران | بنزین | اختلاف | سوختگی | سوختگی | خانواده | دو خواهر | خانواده | بیمارستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs